Program

Contact

Biegacze z Kanbery zdominowali bieg na Kościuszkę
February 14, 2011; by Oskar Kantor

Już drugi raz z rzędu odbył się w minioną sobotę półmaraton (11km) na najwyższy szczyt w Australii, Górę Kościuszki(2228m n.p.m).Zawodnicy wystartowali rano o 8,30 am z Charlotte Pass(1740m n.p.m.) w słonecznej aurze i przez większą część biegu pogoda utrzymywała się w miarę dobrze, na poziomie zachmurzonym z delikatnym wiatrem, jednak na wysokości 2030m n.p.m., jak to często bywa w górach, zmieniła się raptownie w zamgloną zawieruchę, która towarzyszyła biegaczom już do końca biegu.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Rob Walter, były mistrz Australii w biegach na orientację, a w kategorii kobiet wygrała Shannon Jones.Zwyciężczyni z przed roku Hannah Flannery zajęła drugie miejsce.

Po zakończeniu biegu, w domowej i przytulnej atmosferze, w górskim schronisku o bardzo skromnych warunkach, zwycięzcom medale wręczył Konsul Generalny Daniel Gromann. Oprócz drobnych upominków w postaci książek, płyt DVD i biletów na koncert Mezo (Polski Klub w Ashfield 26 Luty, godz.19) najlepsi otrzymali również skromne czeki o wartościach $400(I), $200(II) i $100(III).

Bieg był częścią „K'Ozzie Fest” - imprezy, która odbywa się co roku w Górach Śnieżnych i organizowana jest przez „Fundację Kulturalną Pulsu Polonii”. Głównymi sponsorami biegu byli: „Strzelecki Heritage Inc.”, „Snowy Mountains National Parks and Wildlife Service” i „NPWS Visitors Centre” w Jindabyne.Całość imprezy została sfilmowana przez firmę Oski Pictures dla Australijskiej telewizji FoxSports.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć, że cała impreza wisiała na włosku, ponieważ przez ostatnie dwa dni padał mocny deszcz i obawiano się, czy aby dla bezpieczeństwa zawodników, nie odwołać biegu...Całe szczęście deszcz przestał padać z samego rana w dzień półmaratonu i zawody rozpoczęły się bez opóźnienia. Nie odbyło się bez drobnych wpadek organizatorów i paru niedociągnięć... jednak patrząc obiektywnie, jakiekolwiek błędy były, zostały przyćmione duchem walki i sportu oraz świetną zabawą.Moja ogólna ocena imprezy – 6/10.

Chciałbym serdecznie podziękować mojej ekipie filmowej za świetnie wykonaną pracę podczas imprezy. Ekipa w składzie: STEPHANIE ERIKSSON, KASIA STELMACH, NATALIA STRZELECKI, MARK KAMMA, DAVID BROADFIELD, KRISTOPHER KAMMA I LUKASZ KARPINSKI. Również duże podziękowania dla Fundacji Kulturalnej Pulsu Polonii, która była głównym sponsorem naszej ekipy.